Naprawdę kreatywne podejście do kolonii manga i anime

Naprawdę kreatywne podejście do kolonii manga i anime

Kreatywne podejście do organizacji kolonii dla dzieci i młodzieży to clou udanych wakacji! Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu rąbek tajemnicy powstania tematu obozowego Konnichiwa, czyli kolonii dla fanów japońskiej kultury, rysunku, origami oraz  jak wyglądają kolonie w stylu japońskim i co nasi uczestnicy będą na nich robić. Nie ma na co czekać, zaczynajmy!

Jak zrobić z parzenia Herbaty prawdziwy rytułał?

Asacha wa sono hi no nan nogare – to japońskie powiedzenie, które oznacza: “Poranna herbata to ucieczka od kłopotów dnia“, bardzo dobrze oddaje jakim stosunkiem Japończycy darzą ten wyjątkowy trunek.
Według Japończyków czarka herbaty, którą można wypić zaraz o poranku pozwala łatwiej stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom i problemom.

Japońska herbata na obozach Hajdasztravel

Dlatego też na koloniach uczestnicy poznają sztukę parzenia herbaty. Dowiedzą się jak prawidłowo parzyć zieloną herbatę oraz będą mogły przygotować własną zastawę.

Już po pierwszych obozach widzimy jakie pokłady kreatywności i zaangażowania dzieci wkładają w ten punkt. Już nie możemy się doczekać gdy dzieci zaskoczą swoich rodziców przygotowując im ciepły trunek w chłodne polskie dni. Jeśli dodatkowo przekażą to czego nauczyły się na naszych koloniach to ręce same będą składać się do oklasków.

zielona herbata

Kolonie konnichiwa inspirowane są podróżą do Japonii jaką odbył zespół Hajdasz Travel kilka miesięcy temu. Oczarowani każdym elementem krajobrazu oraz połączeniem tradycji i nowoczesności już wtedy wiedzieliśmy, że chcielibyśmy podzielić się doświadczeniem oraz zarazić naszych uczestników pasją jaką charakteryzuje się kraj kwitnącej wiśni. Dobrze przygotowany program wpływa na wyobraźnię oraz kreatywność dzieci, dlatego nie czekając przedstawiamy co będzie działo się na naszych koloniach w stylu japońskim “Konnichiwa”.

Shibuya

To magiczne miejsce wywołuje wśród wszystkich zwiedzających miłe wspomnienie. Znajduje się tam najbardziej ruchliwa stacja kolejowa, a ilość sklepów i ludzi na metr kwadratowy powoduje o zawrót głowy.
Na koloniach będziemy starali się oddać jak najwięcej tych doznań i wrażeń. Specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy też unikatową sesje zdjęciową.

Już nie możemy się doczekać efektów naszej pracy!

Hajdasz Shibuya

Moda i jedyny w swoim rodzaju japoński styl

Uczestnicy poznają wszystkie style panujące na ulicach Tokio i przygotuj swoją własną ozdobę do włosów lub na rękę. Trzeba przyznać iż Japończycy mają swój wyjątkowy styl mody, a może powinniśmy napisać mają niezliczona ilość wyjątkowych stylów mody 🙂 Tutaj tradycja łączy się z nowoczesnością, a nowoczesność przeplata się z oryginalnością i nietuzinkowością. Na obozach uczestnicy przygotują unikatowe ozdoby i już wiemy, że wydobędziemy z naszych obozowiczów kilogramy kreatywności. Dobra zabawa gwarantowana!

moda i styl w tokyo

Origami to coś więcej niż sztuka skłania papieru

W języku japońskim słowo “ori” znaczy “składać” a “kami” – “papier, bóstwo”. a jednym z najczęstszych skojarzeń z Japonią jest właśnie origami i ciężko to negować. Japończycy tworzą z kartki papieru wszystko co sobie wymarzą, zwierzęta, papierowe samoloty, kwiaty, elementy wystroju czy nawet drzewa. Origami zostało docenione nie tylko jako hobby, ale także jako tradycyjna sztuka w Japonii. Twórcy nieustannie przekraczają granice techniczne i artystyczne. W centrum uwagi znalazły się również zastosowania technologiczne i trwają badania w takich dziedzinach, jak matematyka, mechanika strukturalna i inżynieria kosmiczna.

Dlatego też na naszych obozach nie może zabraknąć tego punktu. Nauczymy się podstaw origami i z pewnością każdy wróci do domu z nowymi umiejętnościami. Być może któryś z uczestników zostanie kiedyś wielkim mistrzem origami? Zobaczymy!

(źródło: https://www.flickr.com/photos/philogami/19720816958/)

Kanji – jeden z najtrudniejszych języków świata

Słownik znakowy ?Dai kan-wa jiten?? (The Great Han-Japanese Dictionary), opracowany japończyka Tetsuji Morohashi, ocenia liczbę stworzonych znaków na około 50 000. Naturalnie nie będziemy wstanie nauczyć się ich wszystkich, ale z pewnością każdy z uczestników wróci z unikatową wiedzą. Ciekawe czy, nasi wychowawcy zarażą uczestników japońską kulturą na tyle, by których z obozowiczów w przyszłości potrafił przeczytać i pisać po japońsku. Jesteśmy tego pewni 🙂
<Ogórd Shinjuku w Japonii Hajdasz

Manga i anime – czyli co tygryski lubą najbardziej

Na sam koniec artykułu zostawiliśmy ulubioną część japońskiej kultury. Wszechobecne występowanie postaci mangowych, miliony gadżetów w sklepach, reklamy produktów Apple reklamowane przez rysunkowe postaci czy  miliardy stron mang, na półkach i w rękach Japończyków w każdym metrze kwadratowym Japonii wywołuje dreszcz emocji i niebywałej konsternacji. To jak kultura rysunku wpływa na każdy aspekt Japonii jest wyjątkowe i nieporównywalne z żadnym innym miejscem na ziemi. Na naszych koloniach uczestnicy z pewnością poczują się jak w Tokyo. Manga i Anime na obozach po prostu muszą się znaleźć!

apple japonia manga

To naturalnie tylko kilka z atrakcji, które odbędą się na naszych koloniach w stylu japońskim. By poznać resztę atrakcji jakie przygotowaliśmy zapraszamy na nasze obozy!

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.
Anime Manga ObózAnime Manga Obóz