Odciągamy dzieci od telewizora!

Odciągamy dzieci od telewizora!

Gdzie podczas epidemii koronawirusa dziecko spędziło najwięcej czasu?

W dużej mierze był to ekran telewizora bądź telefonu. Oglądalność telewizji wzrosła w ostatnich tygodniach, a najbardziej wśród dzieci i młodzieży. Widzowie w wieku 4-12 lat spędzają w trakcie pandemii około trzech godzin przed ekranami, to o połowę więcej niż przed obecną epidemią. To w naszej gestii leży by ten trend zmienić i wydobyć z naszych dzieci pokłady kreatywności i zmobilizować je do ruchu!

Dla każdego dziecka rodzic jest jak wyrocznia, w związku z tym to nasza aprobata i zaangażowanie warunkuje jak nasze dzieci spędzą wolny czas.
Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje środowiska, które umożliwia poznanie otoczenia poprzez ruch, dotyk, smak, wzrok, słuch, węch.

Jak odciągnąć dziecko od telewizora?

Odpowiedź w wakacje jest bardzo prosta. Wyślij dziecko na obóz, na którym nie będzie miało nie tylko czasu, ale przede wszystkim ochoty na telewizor czy komórkę.

Zastanawiasz się czy to możliwe? Oczywiście, na naszych koloniach zależy nam na realizacji programu opisanego w ofercie obozu, dlatego dzieci nie korzystają z telefonów. Jeżeli dzieci miałyby przy sobie komórki nie skupiłyby się na realizacji programu, nie angażowałyby się w gry i zabawy grupowe tylko czekałyby na sms lub telefon od rodziców. Również wydzwaniałoby do rodziców nawet błahej sprawie, nie angażując się w życie obozu.

SZOK Rodziców.

Musimy szczerze przyznać, że jedną z najpopularniejszych reakcji rodziców w trakcie obozów jest właśnie szok. Spowodowany on jest tym, że dziecko dzwoni do rodzica z kolonii (0d 3 dnia są ustalone godziny, w których można kontaktować się i porozmawiać z dzieckiem) i rozmowa składa się z kilku krótkich słów, po czym dziecko samo kończy rozmowę i mówi, że idzie się dalej bawić.
Konsternacja rodziców jest ogromna, a nasza radość olbrzymia, gdyż świadczy to o tym, że nasza kadra dobrze zajmuje się uczestnikami obozu, a program jest ciekawy i pasjonujący dla naszych dzieci.

Dlatego też zapraszamy do uczestnictwa w naszych obozach, odciągnijmy dzieci od telewizorów i dajmy im najlepszy możliwy prezent czyli najlepsze wakacje w gronie rówieśników!