Among Us - czy gra jest bezpieczna?

Among Us – czy gra jest bezpieczna?

Czy moje dziecko nie jest za małe na gre Among Us?
Jaki jest rekomendowany wiek Among Us?
Co to Among Us by Hajdasz?

“Among Us” to tytuł, który zachwycił miliony graczy na całym świecie oferując prostą grę z zasadami, które przy pierwszym kontakcie mogą kojarzyć się z popularną grą towarzyską Mafia.

Among Us” w wolnym tłumaczeniu oznacza “wśród nas”. Gra przeznaczona jest dla 5 do 10 graczy, którzy już na starcie podzieleni zostają na dwie drużyny: “Crewmates”, czyli załoga naukowców oraz “Impostors” – zdrajcy i sabotażyści, którzy to właśnie są “wśród nas”. Zadaniem załogi jest wykonanie prostych gier zręcznościowych, natomiast Impostorzy mają unicestwić całą załogę.

Among Us przydziela losowemu graczowi lub graczom rolę oszusta (impostora) i zleca im unicestwienie innych graczy w grze. Podczas rozgrywki są sytuacje, w których zwoływane jest spotkanie na którym gracze mają czas na komunikację, zadawanie pytań, przedstawianie dowodów i głosowanie w celu wyeliminowania jednego członka z grupy.

Jaki jest minimalny wiek Among Us?

W rzeczywistości istnieje spora różnica zdań co do tego, jaką klasyfikację wiekową powinna mieć. ESRB zaleca, aby gracze mieli co najmniej 10 lat lub więcej, podczas gdy Apple App Store twierdzi, że 9+ jest w porządku. Komisja oceniająca PEGI początkowo przyznała grze ocenę 16+, ale później zmieniła ją na 7+ po tym, jak audyt ocen wykazał, że gra nie była tak makabryczna ani brutalna, jak początkowo sądzono.

among us

Czy gra może być niebezpieczna?

Sama rozgrywka nie niesie za sobą negatywnych aspektów, którymi rodzice powinni być zaniepokojeni. Jak wspomnieliśmy wcześniej w grze istnieje proces głosowania i komunikacji między graczami, dlatego też rola interakcji społecznych w Among Us jest naturalna. W każdej grze istnieje możliwość spotkania graczy, którzy mogą używają niegrzeczności jako wzmacniacza swoich głosów i w praktyce jest to jedyne i największe zagrożenie jakie może towarzyszyć dzieciom grając w tę grę.

Czy istnieje rozwiązanie tego problemu?

Oczywiście, że tak.

W Among Us często gra się razem ze znajomymi, komunikując się poprzez programy głosowe jak np. Team Speak, Discord. Grając z przyjaciółmi, naturalnym jest, że jesteśmy bardziej uprzejmi i zainteresowani utrzymaniem zdrowej grupy, niż zwykłą wygraną. Co więcej wśród znajomych gra nabiera innego wymiaru. gracze cały czas się śmieją, mają poczucie wielkiej zabawy, co finalnie przekłada się na naukę kooperacji i sprytu.

Dodatkowo, gdy gra się we własnym gronie, gracze uczą się rozpoznawania wzorców i wskazówek znajomych, co korzystnie wpływa na późniejszą grę z przypadkowymi graczami online. Dlatego też na naszych zimowiskach i warsztatach dzieci będą rywalizowały wyłącznie między sobą co z pewnością przełoży się na ich rozwój i gwarantujemy, że będą bawić się lepiej niż zawsze.

Czym jest Among Us by Hajdasz?

Wspomnieliśmy już, że gra ma swoje podobieństwa z popularną grą towarzyską Mafia, dlatego też dla naszych dzieci przygotowaliśmy rzeczywistą grę, która z pewnością będzie popularniejsza niż ta virtualna. Dzieci kochają ruch Wystarczy zaproponować im coś atrakcyjnego! Dlatego też by nasycić dzieci głodne ruchu zapraszamy na nasze kolonie 2024 i zimowiska 2024.