Obozy konne dla dzieci - Wszystko co musisz wiedzieć

Obozy konne dla dzieci – Wszystko co musisz wiedzieć

Jakie korzyści płyną z jazdy konnej?
Czym różni się obóz konny od obozu jeździeckiego?
Kim są nauczyciele na obozie konnym?
Ile kosztuje obóz konny dla dzieci?
Co zabrać na obóz konny?

Jakie korzyści płyną z jazdy konnej?

Jazda konna to świetne ćwiczenie, które składania do myślenia. Kontrolowanie dużego zwierzęcia jakim jest koń bądź kuc, który polega na tobie przy podejmowaniu decyzji, poprawia osąd, umiejętności krytycznego myślenia, koncentrację, zdrowe ciało, koordynację i ogólną sprawność. Po prostu jazda konna to samo zdrowie. Korzyści emocjonalne dla dzieci mogą być równie ważne jak korzyści fizyczne i psychiczne. Jazda konna może zmniejszyć niepokój lub stres, zwiększyć pewność siebie i ogólnie poprawić samopoczucie. Ponadto budowanie relacji i zaufania z koniem lub kucykiem jest nagrodą samą w sobie i może przełożyć się na lepsze relacje poza stodołą. Korzyści z jazdy konnej są naturalnie dużo większe. Wyrywa ona młodego jeźdźca od trudnych myśli, uwalnia od zmartwień oraz naturalnie zmniejsza stres, co więcej bardzo często obozy konne to często początek do rozwoju nowej, pięknej pasji.

Udowodniono, że obcowanie z końmi poprawia samopoczucie, a spędzanie czasu na łonie natury jest jednym z najprostszych sposobów, aby natychmiast poczuć się lepiej w życiu i otaczającym Cię świecie, ponieważ możesz uciec od zabieganego życia.

Czym różni się obóz konny od obozu jeździeckiego?

W naszej ofercie znaleźć można dwa rodzaje obozów konnych. Pierwszy z nich to obóz konny dla początkujących zwany ?Kocham Konie?. Kolonia ta dedykowana jest dzieciom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą konną. Obozom dla początkujących przewodzi myśl ?Nauka podczas zabawy jest najskuteczniejsza i najprzyjemniejsza?, dlatego też każdy z naszych uczestników bardzo chętnie powraca na kolejne edycje tego campu.

Obozy konne dla początkujących uczą jak zachowywać się wokół koni, podstaw jazdy konnej, pielęgnacji oraz żywienia. Na tych koloniach poza jazdą konną oraz aktywnym życiem stacji, dzieci aktywnie spędzają czas podczas wspólnych zajęć plastycznych, plażowaniu, kąpielach, dyskotekach czy ognisku. By poznać wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy w tym roku zapraszamy do kliknięcia w link: https://hajdasztravel.pl/obozy_konne

Drugi rodzaj to obóz jeździecki, który dedykowany jest dzieciom i nastolatkom, którzy mają już większe doświadczenie w jeździe konnej. Uczestnicy obozów jeździeckich muszą poruszać się w kłusie, muszą potrafić prawidłowo trzymać wodzę oraz niezbędna jest umiejętność anglezowania (rytmiczne unoszenie się jeźdźca z siodła podczas jazdy kłusem na koniu). Niepodważalną zaletą tego typu obozów jest pewność przebywania w towarzystwie osób, które mają wspólne zainteresowania – nawiązują się przyjaźnie, które okazują się często być bardzo trwałymi. Pozytywnym aspektem są także wyjazdy w teren ? możliwość wyrwania się z ograniczeń, narzucanych przez ogrodzenie wokół placu. W terenie nawet konie, wydające się największymi leniuchami, okazują się mieć niespożyte zasoby energii. Jeśli zastanawia Państwa jak wygląda obóz jeździecki dla dzieci zapraszamy do naszej galerii: https://hajdasztravel.pl/galeria/

Kim są nauczyciele na obozie konnym?

Poszukując idealnego obozu jeździeckiego, zawsze warto wiedzieć czy obiekt i program jazdy wygląda profesjonalnie i czy jest dobrze zarządzany? Kim są nauczyciele i czy stajnia posiada szeroką gamę koni i kucyków różnych ras i rozmiarów, aby dopasować się do potrzeb i umiejętności różnych obozowiczów. Podczas gdy każdy koń jest indywidualistą i ma inne zdolności, dobry koń obozowy dla początkujących ma dobre maniery jest wyrozumiały i spokojny.
Obozy przez nas organizowane zawsze odbywają się we współpracy z profesjonalnymi stajniami, które posiadają certyfikowanych nauczycieli jazdy konnej. Wielką zaletą naszej kadry i jej doboru jest posiadane przez nie doświadczenie i umiejętności w nauce dzieci, które nigdy nie miały styczności z jazdą konną. Wiedzą oni jak zaszczepić pasję do koni!

Bardzo często rodzice zainteresowani obozami konnymi zadają nam pytania, czy jego dziecko sobie poradzi bądź zupełnie odwrotnie czy nie będzie się nudzić na zajęciach, gdyż posiada już podstawowe umiejętności jazdy. By obozy były dla dzieci niezapomnianym doświadczeniem zawsze na początku obozu po pierwszych jazdach nasi wychowawcy dzielą uczestników na grupy pod kątem posiadanych umiejętności. Pozwala to na łatwiejszą naukę i czerpanie większej przyjemności z jazdy konnej.

Ile kosztuje obóz konny dla dzieci?

Co roku zależy nam na organizacji obozów w jak najlepszych cenach oferujących jak najwięcej atrakcji. Cena uzależniona jest od ilości godzin jazdy, od długości obozu oraz od jej lokalizacji.
By poznać cenę zapraszamy do sprawdzenia obecnej oferty.

Obóz konny dla początkujących – link
Obóz jeździecki dla dzieci – link

oboz jedziecki dla dzieci oboz konny dla początkujących

 

Co zabrać na obóz konny?

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kompletną listę rzeczy jaką należy wziąć na obóz konny.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą bądź jej pobraniem na: https://hajdasztravel.pl/2021/06/17/lista-rzeczy-jakie-nalezy-zabrac-na-kolonie/