Kolonie dla najmłoszych

Kolonie dla najmłoszych

Kolonie dla najmłodszych to wspaniały sposób na zapoznanie ich z nowymi doświadczeniami i możliwościami, a jednocześnie zapewnienie im bezpiecznego i przyjemnego środowiska do nauki i rozwoju.

Obozy dla najmłodszych, od którego roku życia?

Rozpoczniemy od tego co mówi nam polskie prawo, aby dziecko mogło wziąć udział w wypoczynku szeroko pojętych obozów i kolonii musi posiadać wiek szkolny, który zaczyna się od pierwszej klasy podstawowej czyli od 6 roku życia. Mówi nam o tym rozporządzenie ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Rozporządzenie to dotyczy właśnie dzieci w wieku szkolnym, co to oznacza iż prawnie najwcześniej na kolonie dla najmłodszych możemy wysłać dziecko w wieku 6 lat.

O czym rodzice muszą wiedzieć wysyłając swoje dziecko na pierwszą kolonię.

Rozumiemy, że dla rodziców wysłanie dziecka na kolonie letnie może być trudnym doświadczeniem. Wiele obaw może pojawić się związanych z bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem dziecka, które opuszcza dom na kilka dni lub tygodni. Jednym z największych zmartwień rodziców może być obawa o to, czy ich dziecko poradzi sobie bez nich w nowym, nieznajomym środowisku. Oprócz tego, martwią się także o zapewnienie odpowiedniego poziomu opieki i bezpieczeństwa na kolonii.

Jak znaleźć odpowiednie kolonie dla najmłodszych oraz na co zwrócić uwagę.

Przed wysłaniem dziecka na kolonie, rodzice powinni dokładnie zapoznać się z:
– kadrą organizatora obozu
– opiniami o organiztorze 
– tematami obozowymi
– zasadami jakie organizator ma na swoich obozach

Niewątpliwie HajdaszTravel to odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości rodziców.

Nasza kadra to osoby na codzień pracujące z dziećmi, ale to nie wszytko! W związku z tym, że nasza kadra jest bardzo szeroka wśród nich znajdują się specjaliści od “najmłodszych”. Są to osoby, które po pierwsze mają wysokie kwalifikacje, po drugie na codzień pracują z dziećmi zarówno przedszkolnymi jak i w wieku 6-9 lat i po trzecie kochają pracę z dziećmi.

W związku z tym, że pracujemy z dziećmi 25 lat dobrze wiemy jak ważne jest przygotowanie tematów obozowych dla najmłodszych, które zainteresują dzieci oraz spowodują, że będą aktywnie chciały uczestniczyć w koloniach. Ciekawy temat obozowy w połączeniu z wartościową kadrą tworzą najlepsze wspomnienia. Wybór tych dwóch elementów ma istotne znaczenie by nie zabić w dziecku chęci wyjazdu na kolonie. Mając na uwadze przepiękne komentarze oraz przedewszystkim podziękowania rodziców mamy pewność, że od lat dokonujemy prawidłowych wyborów.
Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia oferty kolonii dla najmłodszych pod adresem: https://hajdasztravel.pl/rodzaj-obozu/moj-pierwszy-oboz/