Bon turystyczny 500 zł -nowe szczegóły

Bon turystyczny 500 zł -nowe szczegóły

INFORMUJEMY IŻ BON TURYSTYCZNY BĘDZIE MOŻNA WYKORZYSTAĆ NA NASZYCH OBOZACH!

Cieszymy się, że możemy przekazać dobrą wiadomość iż trwają ostatnie szlify nad bonem turystycznym dla dzieci na kolonie i obóz. Będzie to bon jednorazowy, który będzie można wykorzystać przynajmniej do końca 2021 r.

Dla kogo?

Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus. Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Czym dokładnie jest bon turystyczny i jak działa?

Bon turystyczny to wsparcie finansowe dla rodziców w wysokości 500 zł  na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje, tak aby jak najszybciej wspomóc branżę turystyczną.

Jak działa?

Gdzie wykorzystam bon?

Bon będzie można wykorzystać w Polsce.  Naturalnie będzie go także można wykorzystać na naszych koloniach dla dzieci!

Jak składam wniosek?

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.
Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Etapy prac nad projektem

  1. Projekt ustawy trafia do Sejmu.
  2. Po uchwaleniu przez Sejm ustawa trafi do Senatu.
  3. Senat może zgłosić do ustawy poprawki i wtedy wróci ona do Sejmu. Następnie posłowie zdecydują, czy przyjmą poprawki Senatu. Potem nowe przepisy trafią do podpisu Prezydenta.
  4. Jeśli natomiast Senat przyjmie ją bez poprawek, ustawa idzie do podpisu Prezydenta.

Kontakt

Jednocześnie z rozpoczęciem świadczenia Polskiego Bonu Turystycznego zostanie uruchomiona specjalna infolinia, która będzie wspierała zarówno turystów, jak i przedstawicieli branży turystycznej. Będzie ją prowadził Zakład Ubezpieczeń Społecznych.