Bon Turystyczny na dziecko ? najczęściej zadawane pytanie

Bon Turystyczny na dziecko ? najczęściej zadawane pytanie

Czy mogę wykorzystać Bon na kolonie dla dzieci w Hajdasz Travel?

Tak! Na naszej stronie znajdziesz bogatą ofertę obozów dla dzieci i dzięki temu iż organizujemy je na terenie Polski na każdą kolonię można wykorzystać bon.

Kto może skorzystać z bonu?

Z bonu turystycznego możesz skorzystać, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon.

Czy muszę złożyć wniosek, aby otrzymać bon?

Nie musisz składać wniosku o przyznanie bonu należy go aktywować. Aby to zrobić, zaloguj się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. Wybierz zakładkę “Ogólny” i przejdź do zakładki “Polski Bon Turystyczny”, a następnie “Mój bon”.
Jeżeli potrzebujesz poradnika jak wypełnić wniosek o bon turystyczny zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas pełnym poradnikiem:

PORADNIK

Czy bonem można płacić kilka razy?

Oczywiście, za pośrednictwem bonu turystycznego istnieje możliwość wielokrotnych płatności. Ogranicza nas jedynie finalna kwota.

Czy mogę wymienić bon na gotówkę?

Nie da się wymienić bonu turystycznego na gotówkę.

Co zrobić w sytuacji, gdy kwota za kolonie dla dzieci będzie przewyższać wartość bonu?

Jeśli koszt obozu/kolonii dla dzieci i młodzieży przekracza kwotę bonu, to brakującą część możesz u nas zapłacić przelewem.

Czy bonem można opłacić wyjazd zagraniczny?

Nie. Za pomocą bonu możesz zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski.

Czy można skorzystać z bonu bez dostępu do internetu? Czy sprawy związane z bonem mogę załatwić w najbliższym oddziale ZUS?

Nie można korzystać z bonu bez dostępu do internetu. Osoba uprawniona może aktywować bon tylko na PUE ZUS. Podmiot turystyczny, który chce przyjmować płatności bonem, musi także zarejestrować się przez PUE ZUS. Dostęp do internetu jest również potrzebny do  przyjmowania płatności bonem.