Letni Influencer - kreatywne dziecko w sieci

Letni Influencer – kreatywne dziecko w sieci

Świat biegnie takim tempem, że nadążyć za nim mogą już chyba tylko dzieci i młodzież. Nowe trendy, nowe formy komunikacji, przebijające się strony społecznościowe, niewyobrażalna ilość aplikacji, umiejętność wyszukiwania prawdziwych i wiarygodnych informacji w sieci to tylko pierwsze z setek przykładów jak zmienia się internet i my sami. To w jaki sposób dzieci będą korzystać z internetu i jak wykorzystają swój czas mimo wszystko w dużej mierze zależy od rodziców i nauczycieli.

Wiedza jest najważniejsza.

Dzieci czy nam się to podoba czy nie będą korzystać z uroków internetu, dlatego bardzo ważnym aspektem jest pokazanie dzieciom co dobrego mogą robić w sieci. Często martwiąc się o nasze pociechy fokusujemy się na złej stronie internetu, na zagrożeniach wynikających z jego korzystania, na wszechobecnym “hejcie” czy na wciągających grach komputerowych, a przecież internet może być furtką do tworzenia czegoś kreatywnego. To nuda często jest powodem zatracania się w internecie/grach komputerowych. Jeśli pokażemy naszym dzieciom jak dobrze bawić się w internecie, a przy okazji pobudzimy ich kreatywne myślenie będziemy mogli czuć dużo większe bezpieczeństwo i właśnie ta myśl, przewodziła nam tworząc kolonie dla dzieciletni influencer“.

Świat dziecka infuencera

Z kreatywnością rodzi się każdy. Najlepszym tego dowodem jest ciągłe zainteresowane światem dzieci, nie dziwne więc, że świat wirtualny cieszy się wśród nich takim zainteresowaniem.
Dla nas nauczycieli w związku z tym faktem ważnym punktem jest znalezienie balansu, między czasem spędzonym w świecie wirtualnym oraz rzeczywistym. Podczas kolonii pomagają nam w tym sami influencerzy, najczęściej nastolatki, które osiągnęły już sukces. Są oni wstanie opowiedzieć uczestnikom obozu o swojej pracy, nauczyć jak radzić sobie z hejtem, ale przede wszystkim pokażą jak dobrze się bawić i jak kreatywnie podejść do tematu.

Kreatywne dziecko w sieci

Zamiast pozwalać dzieciom jedynie na bierne przeglądanie treści w sieci, trzeba zachęcać je do tworzenia własnych materiałów: kodowania, rysowania, publikowania. ?Pobudzanie kreatywności? to słowa, które mogą kojarzyć się niektórym rodzicom z pustymi frazesami. Dlatego spotkania z osobami, kreatywnymi, pełnymi pasji jest tak ważne. Osoby, które ją posiadają z łatwością zarażają nią kolejne osoby. Obecnie popularne aplikacje oferują bardzo dużą swobodę twórczą, wystarczy tylko poznać ich możliwości, a kto jak nie królowa polskiego Tik Toka może nauczyć uczestników kolonie dla dzieci jak z nich korzystać. W tym roku na naszych obozach gościć będziemy Marie Jeleniewska – wyjątkowa gwiazda zgromadziła już ponad 9 milionów obserwujących na Tik Toku i słusznie nazywana jest królową TikToka, montaże w jej wykonaniu przygotowane są oryginalnie, starannie i nowocześnie. To ona wyznacza nowe trendy. Dlatego już dziś zapraszamy na wybrane obozy: “Letni influencer? oraz ?Lato w obiektywnie” gdzie będzie można na autorskich warsztatach zdobyć wiedzę na temat reżyserii, aktorstwa, montażu, fotografii.

obozy z gwiazdami