Bezpieczeństwo na koloniach dla dzieci przyjmuje nową definicję

Bezpieczeństwo na koloniach dla dzieci przyjmuje nową definicję

Obecna sytuacja powoduje, że większość firm decyduje się uspokajać swoich Klientów takimi słowami jak “bezpieczeństwo” czy “pozbawiony ryzyka“. By mieć pewność, że słowa poparte są czynami, a nie są to wyłącznie puste frazesy, należy to sprawdzić i zweryfikować co jest szczególnie ważne wysyłając swoje dziecko na kolonie 2020.

Nowy poziom bezpieczeństwa na koloniach dla dzieci

Już teraz każdy z nas zdaje sobie sprawę, że obozy w tym roku będą inne niż te z lat poprzednich. Podwyższony poziom bezpieczeństwa, higieny, ograniczenia pewnego typu zabaw, nowe zasady spożywania posiłków czy zmniejszenie grup to tylko początek szeroko pojętego bezpieczeństwa na obozach 2020. Zabawy, które zostały przygotowane przez nasz zespół ewoluowały by zastosować się do nowych wytycznych m.in. dotyczących zachowania odległości. Zależało nam by nie tracąc ich atrakcyjności dzieci dostosowały się do nowej rzeczywistości i udało nam się, już teraz jesteśmy gotowi przeprowadzić animacje z uwzględnieniem wszystkich wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Posiadamy specjalny sprzęt do czyszczenia komputerów, myszek, słuchawek i wszystkich urządzeń elektrycznych. Ustaliliśmy wszystkie reguły korzystania z przyborów technicznych jak nożyczki, linijki czy pisaki. Naturalnie mamy przygotowane szczegółowe zasady czyszczenia wszystkich innych elementów zabaw. Posiadamy dedykowane płyny czyszczące do różnego typu narzędzi, zabawek, sprzętów elektronicznych. Mamy przemyślane i wdrożone reguły dla animacji, posiłków, korzystania ze wszystkich rzeczy wspólnych. Jesteśmy gotowi rozpocząć obozy lato 2020!

Szkolenie jest najważniejsze

By obozy w tym roku były bezpieczniejsze, od wielu dni prowadzimy szkolenia z całą naszą kadrą obozową. To od nas samych będzie zależało jak będą wyglądać kolonie, dlatego wielogodzinne szkolenia, na których omawiamy najmniejsze szczegóły jak poranne pobudki, wyjścia na plaże, przeprowadzanie zajęć plastycznych czy organizacja wieczornych imprez są tak ważne. Jako doświadczona kadra wiemy, że nie możemy sobie pozwolić nawet na najmniejsze odstępstwa od wyznaczonego kierunku zasad. Ciągły kontakt z kuratorium oświaty oraz wytyczne GIS, MZ i MEN pozwoliły nam opracować wyjątkową strategię, podnoszącą bezpieczeństwo do granic możliwości.

Zapraszamy naturalnie do zapoznania się z wyżej wymienionymi wytycznymi:

pobierz – wytyczne GIZ MZ MEN

Być przygotowanym na wszystko

Kolonie dla dzieci są jak program telewizyjny na żywo, dzieje się na nich tak dużo, że często wynikają sytuacje, do których możemy nie być przygotowani. Dlatego połączenie 21 letniego doświadczenia w organizacji obozów dla dzieci młodzieży z wnikliwą analizą wytycznych oraz pomocą kuratorium oświaty pozwoliło nam przygotować się na niespodziewane. Szczególnie w tym roku dla nowych organizatorów wypoczynku nowe zasady mogą być trudne do zrealizowania, co może skutkować ich nieprzestrzeganiem. Dlatego w tym roku bezpieczeństwo zależy także od rodziców, którzy wybiorą sprawdzonego organizatora.

Jak sprawdzić organizatora wypoczynku

By móc zorganizować kolonie dla dzieci i młodzieży muszą być spełnione ważne punkty:
– każdy obóz musi zostać złożony do kuratorium oświaty
– organizator musi być wpisany do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych marszałka danego województwa
– musi posiadać gwarancje turystyczną
– musi posiadać turystyczny fundusz gwarancyjny

Dodatkowym walorem jest przynależność do różnego typu organizacji jak np. Polska Izba Turystyki Młodzieżowej.

Oczywiście spełniamy wszystkie z wyżej wymienionych punktów, dlatego w przypadku organizatora kolonii Hajdasz Travel słowo “bezpieczeństwo” poparte jest czynami.
Dlatego już dziś zapraszamy na nasze bezpieczne kolonie:

Kolonie dla dzieci 2020